Bez nazwy‎ > ‎

2018.05.18-20 - "Mosz pewne" Rajd

opublikowane: 8 cze 2018, 00:37 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 9 cze 2018, 01:41 ]
W dniach 18 – 20 maja br odbył się rajd KSM DT po Beskidzie Sądeckim. Nasz odział (KSM Bobowa) połączył siły z KSM Grybów.  Wyruszyliśmy w trasę 18 osobową grupą.
18 maja ( piątek) zaczęliśmy dzien. od przyjechania do Grybowa. Gdzie czekaliśmy na autobus do Krościenka. W Krościenku objaśniliśmy zasady które obowiązują na szlaku i wyruszyliśmy w drogę po Beskidzie. Na trasie weszliśmy na Trzy Korony niestety pogoda popsuła nasze możliwości dostrzeżenia pięknych widoków. Następnym punktem naszej wędrówki była Sokolica, z której mogliśmy już dostrzec piękno beskidzkich gór. Podążając dalej szlakiem przepłynęliśmy na drugi brzeg Dunajca. Skąd udaliśmy się na Durbaszówke gdzie mieliśmy schronienie na noc. W ośrodku trwały zabawy do późnych godzin nocnych.
https://photos.app.goo.gl/8FEaVSFtSRtV7gaz1
Następnego dnia o godzinie 7:00 rozpoczęliśmy dalszy ciąg naszej wędrówki  mimo ogromnych wzniesień nie podawaliśmy się i szliśmy przed siebie. W ten oto sposób dotarliśmy do punktu widokowego na Eliaszówce, gdzie zrobiliśmy przerwę by się posilić i pooglądać  piękne widoki.  Wypoczęci wyruszyliśmy do Piwnicznej. Na miejscu  zostaliśmy przydzieleni do pokoi. Gdy wszystkie grupy dotarły na miejsce rozpoczęliśmy integrację i konkursy. W konkursie o Św. Stanisławie Kostce reprezentowała nas Ala i z regulaminu reprezentował nas Kuba. Do późnych godzin bawiliśmy się przy muzyce i ognisku. Wieczór zakończyliśmy wspólną modlitwą a następnie w pokoju układaliśmy plan prezentacji grupy.
Niedzielę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą i śniadaniem, następnie był konkurs  z Pytań Turystycznych w którym udział wziął Kuba Z Grybowa. Następnie była prezentacja grup po których była opowieść księdza o podróżach po wysokich górach i prezentacja sprzętu górskiego. Rajd zakończyliśmy Mszą Święta i wręczeniem nagród. Nasza grupa zajęła 3 miejsce.
Przez te trzy dni w trudnych sytuacjach wspieraliśmy się słowami „Mosz Pewne” z czego wzięliśmy motywację do tworzenia memów.
Za rok na pewno wrócimy w te  piękne góry by razem spędzić wspólny wolny czas.

Grzegorz i Marcin 
Comments