Bez nazwy‎ > ‎

24.02.2018 - Ogólnopolskie Zawierzenie KSM na Jasnej Górz

opublikowane: 23 maj 2018, 01:04 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 9 cze 2018, 01:26 ]

We wczesny chłodny sobotni poranek w dniu 24 lutego udaliśmy się w 3-osobowym składzie (Ala Ligęza, Mariola Job, Wojciech Radzik) do Starego Sącza, by stamtąd wyruszyć wraz z innymi oddziałami KSM z całej diecezji do Częstochowy na Ogólnopolski Zlot KSM. Celem tego wydarzenia było wspólne Zawierzenie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Matce Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. Wiązało się to z 80 rocznicą podobnie zjazdu KSM w Częstochowie u tronu Maryi który miał miejsce

https://photos.app.goo.gl/3Q6ywQDJ9SmMSbsN7
jeszcze przed II wojną światową w roku 1938. Na Janą Górę dotarliśmy w południe i o godz. 12:30 uczestniczyliśmy we wspólnej Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Później udaliśmy się na spotkanie wszystkich uczestników zlotu w Kaplicy św. Józefa na Halach gdzie odbyła się pierwsza cześć naszego spotkania, w ramach której poznaliśmy skład nowego Prezydium KR KSM które zostało wyłonione we wcześniejszych wyborach. Odbyła się także projekcja filmu "Tożsamość 1918 - 2018" który przybliżył historię KSM w Polsce. O godz. 17:30 odbyła się Msza Święta w Kaplicy Cudownego Obrazu pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo, którą koncelebrował także bp. Marek Solarczyk. Następnie wspólne uwielbienie w jasnogórskiej bazylice poprzedziło uroczyste zawierzenie które miało miejsce w trakcie Apelu Jasnogórskiego. Po wszystkim udaliśmy się w podróż powrotną, do domów wróciliśmy w późnych godzinach nocnych.

Tego dnia było nam dane uczestniczyć w pięknym wydarzeniu, wraz z KSM-owiczami z całej Polski wypowiedzieliśmy Panu Bogu nasze GOTÓW zawierzając cale nasze Stowarzyszenie Matce Bożej Królowej Polski.

Prezes

Comments