Bez nazwy‎ > ‎

2017.08.20 - Pożegnanie księdza Asystenta Tomasza Gołąbka

opublikowane: 26 lis 2017, 11:08 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 11 gru 2017, 10:44 ]
Dnia 20 sierpnia 2017 r. w niedziele w parafii miało miejsce niezwykle ważne ale i trochę smutne  wydarzenie dla naszego oddziału. Albowiem przyszło nam pożegnać odchodzącego z naszej parafii po 7 latach posługi księdza asystenta Tomasza Gołąbka. W deszczowy niedzielny dzień pod koniec lata zebraliśmy się wspólnie na uroczystej Mszy Świętej pożegnalnej, w kościele parafialnym w Bobowej. Modliliśmy się wraz z całą parafią w podziękowaniu za dar posługi duszpasterskiej w Bobowej odchodzących wikariuszy księdza Tomasza i księdza Bogdana Florka dotychczasowego opiekuna LSO. Prosiliśmy także o potrzebne dla nich łaski na dalsze lata kapłańskiej posługi. Po Eucharystii miało miejsce ostatnie pożegnalne spotkanie księdza Tomasza z młodzieżą KSM w naszej salce formacyjnej. Przybyło na nie ok. 40 osób zarówno obecnych jak i byłych członków naszego oddziału. Wręczyliśmy księdzu prezent, oraz złożyliśmy najlepsze życzenia dla naszego wieloletniego księdza asystenta. Miał tam miejsce wspólny poczęstunek I oczywiście specjalnie przygotowany na tę okazje pożegnalny tort. Nie zabrakło także pamiątkowego wpisu księdza Tomka do kroniki KSM, którym to ksiądz Tomasz zamknął pewien rozdział w historii naszego oddziału. Pożegnanie było smutnym, ale bardzo pięknym wydarzeniem. A księdzu Tomkowi życzymy wszystkiego dobrego oraz wielu bożych łask na kolejnej parafii, a nade wszystko w dalszej pracy z młodzieżą.
Marcin Śliwa

https://photos.app.goo.gl/Y835yOvsPqE8KYb92Minęło całe siedem lat. Tak wiele się zmieniło w naszej bobowskiej parafii , a nade wszystko w naszym niesamowitym oddziale  KSM. Wszelkie dobro jakie działo się na naszych oczach przez ten czas, to w dużej mierze zasługa jednej osoby, bez której ten oddział nigdy nie osiągnąłby tak wiele, bez której to również młodzi ludzie tworzący przez lata ten KSM, nie zdołali by dojść do tego, do czego dzisiaj doszli. Tak wiele się zmieniło w sercach wielu z nas. Bóg jeden wie jak duża w tym zasługa księdza Tomasza Gołąbka. Ale jesteśmy pewni jednego, że ta osoba walnie wpłynęła na bieg historii oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.
Drogi księże Tomku dziękujemy ci z całego serca za to wszystko co zrobiłeś przez 7 lat swojej posługi dla KSM Bobowa, nigdy o tym, a nade wszystko o tobie nie zapomnimy! Życzymy księdzu wszystkiego dobrego i powodzenia na dalszej drodze kapłańskiej posługi. 
Dlatego wszyscy razem wołamy - No to już! Czas na Lisią Górę!

GOTÓW!

Prezes KSM Bobowa
Wojciech Radzik
Comments