2013.06.15 - VII Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich

opublikowane: 18 cze 2013, 13:08 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 21 paź 2013, 11:52 przez Tomasz Gołąbek ]
Dnia 15.06.2013 r. Marcin Hebda wraz z Łukaszem Szymczykiem wyruszyli na VII Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Diecezji Tarnowskiej. Reprezentując Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, udzielili między innymi wywiadu. O godzinie 10.00 odbyło się otwarcie forum przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża. Po odmówionej wspólnie modlitwie rozpoczął się pierwszy wykład na temat refleksji o Kościele w kontekście prac Soboru Watykańskiego II. Następnym tematem był "Wkład Jana Pawła II w soborowe rozumienie apostolstwa świeckich". Po tych dwóch wykładach przyszedł czas na przerwę. Posileni ciastkami wróciliśmy na salę. Następnie odbył się najciekawszy według nas wykład o "Zaangażowaniu świeckich w życie Kościoła" prowadzony przez Franciszka Kucharczaka, redaktora portalu "gość.pl". Na samym końcu każdy miał możliwość zadawania pytań. Kolejnym punktem programu była znów przerwa na posiłek.


        Punktualnie o godzinie 14.30 okazję do zaprezentowania się miały trzy wybrane Ruchy i Stowarzyszenia, mianowicie Rycerze Kolumba, Grupa modlitewna Św. Ojca Pio oraz Katolickie Stowarzyszenie Przyjaciół Niepełnosprawnych Ruchowo "Cyrenejczyk". Prezentacja ta, była ostatnim punktem w Budynku Urzędu Wojewódzkiego. Razem z Ansią pojechaliśmy Jej "czarną strzałą" do Katedry Tarnowskiej, aby tam uczestniczyć we Mszy Św. której przewodniczył Abp Szczepan Wesoły, emerytowany koordynator Duszpasterstwa Emigracyjnego. Druh Marcin
został wydelegowany  do niesienia darów, Forum zakończyło się podziękowaniami oraz uroczystym błogosławieństwem.

Przy okazji odwiedziliśmy Panią Prezes w Koszycach. Niestety odwiedziny nie trwały zbyt długo i musieliśmy wracać do domu.

Forum to, jest doskonałym przykładem na to, że można być uczniem Jezusa, nie zależnie od wieku.

Marcin Hebda
Comments