https://picasaweb.google.com/101345892760168178950/6294677282803527249
W dniu 3 czerwca 2016 r. młodzież z dekanatu Bobowa (i kilku przyjaciół spoza dekanatu) wyruszyła w kierunku pól Lednickich na odbywające się od 20 lat spotkanie młodych Lednica 2000. W tym roku byliśmy "Aniołami Porządku" a co za tym idzie odpowiadaliśmy za porządek na polach. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, bo odbywało się w roku 1050-tej rocznicy Chrztu Polski, 800-lecia Zakonu Dominikanów oraz w roku Jubileuszowym Miłosierdzia. Hasło tegorocznego spotkania brzmiało "Amen". Była to pierwsza Lednica bez pomysłodawcy tego wydarzenia O. Jana Góry ale mimo to czuć było jego duchową obecność. Każdy uczestnik otrzymał w pakiecie krzyż, świece oraz Pismo Święte, które uzmysławia nam jak ważne w życiu człowieka jest słowo Boże o czym wspomniał podczas homilii bp. Edward Dajczak. Zwieńczeniem wydarzenia było przejście przez Rybę - której w tym roku nadano miano Bramy Miłosierdzia. My przeszliśmy przez nią wspólnie nad ranem już po porannym ogarnięciu się i śniadaniu.
W niedzielę zobaczyliśmy bardzo ważne dla historii Polski miejsca a mianowicie: katedrę w Poznaniu gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, Ostrów Lednicki - prawdopodobne miejsce Chrztu Polski, oraz katedrę w Gnieźnie.
W poniedziałek w Świnicach Warskich mieliśmy okazje pomodlić się w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. S. Faustyny oraz zwiedzić jej dom rodzinny w Głogowcu.
Osoby które w tym roku nie wzięły udziału, szczerze zachęcam do wyjazdu na XXI już spotkanie młodych w 2017 r. gdyż można doświadczyć tam niesamowitego uczucia Bożej obecności, która jak dla mnie najbardziej przejawia się w emanującej z drugiego człowieka radości, życzliwości i dobroci.
Wojciech Zięba