2015.06.06 - Lednica 2015

opublikowane: 6 paź 2015, 13:37 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 26 wrz 2016, 13:05 przez Tomasz Gołąbek ]

Dnia 6 czerwca 2015 r.  odbyło się XIX Spotkanie Młodych Lednica 2000. W tym roku młodzież z Bobowej spotkał wielki zaszczyt, a mianowicie dzięki temu, że pojechaliśmy z Limanową zostaliśmy Tancerzami lednickimi. Pozwoliło nam to w szczególny sposób przeżyć to spotkanie. Po pierwsze miejsca mieliśmy w sektorze PL czyli w tym, który jest najbliżej najważniejszych wydarzeń. Dzięki naszej zaszczytnej funkcji to my byliśmy często w centrum wydarzeń. Tegoroczna Lednica odbyła się pod hasłem „W imię Ducha Świętego”. Jest to kontynuacja 2 poprzednich spotkań.  Z racji tego, że głównym bohaterem spotkania był Duch Święty, każdy na początku dostał krzyż Ducha Świętego, kadzidło i świeczkę. Główne uroczystości rozpoczęły się o 17, jednak wcześniej też bardzo dużo się działo. Każdy miał możliwość odbycia wyjątkowej spowiedzi, a o 15 odmówiono lednicką koronkę do Miłosierdzia Bożego. Cały czas towarzyszyli nam Siewcy Lednicy ze swoimi pięknymi piosenkami, a my podobnie jak inni Tancerze pokazywaliśmy młodym gesty towarzyszące każdej z pieśni. Kiedy wybiła godzina 17 rozpoczęła się Msza Święta, której przewodniczył prymas Polski bp Wojciech Polak. Po Mszy słowo skierował do Nas papież Franciszek. Mówił o tym, że życie nie może być puste, nijakie, bez celu. Zachęcał, aby otworzyć się na działanie Ducha Świętego.

Kolejnym punktem była Litania do Jana Pawła II, podczas której zapanowała niepowtarzalna atmosfera. Kiedy zrobiło się nieco chłodniej, na Drodze III Tysiąclecia pojawili się liczni artyści prezentujący niezwykłe spektakle. Cały wieczór adorowaliśmy Pana Jezusa, a o północy dane nam było przejść przez Bramę III Tysiąclecia, czyli słynną Rybę. Muzyka i delikatny powiew wiatru nadał temu wydarzeniu niezwykły charakter. Po przejściu przez bramę musieliśmy pożegnać się z tym magicznym miejscem.

Piękne jest to, że mimo tego, że cały dzień z nieba lał się żar, a każdy po nocy spędzonej w autobusie był wykończony mieliśmy energię, żeby skakać i śpiewać na chwałę Pana od rana do nocy. Jeśli ktoś nie był jeszcze na Lednicy zapraszamy w przyszłym roku, pojedziemy na pewno, ponieważ do takich miejsc chce się wracać. W tym roku na Lednicy było ok. 120 tys ludzi, którzy przyjechali tam w jednym celu, aby wyznać swoją wiarę i razem z innymi chwalić Pana. Wyobrażasz sobie to? Nie? Nic straconego czekamy na Ciebie w przyszłym roku. Do zobaczenia wkrótce!

Weronika :DComments