2015.03.27-29 - Diecezjalne Forum Młodzieży

opublikowane: 8 kwi 2015, 11:11 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 8 paź 2015, 13:36 przez Tomasz Gołąbek ]
W ubiegły piątek dekanat bobowski naszym polskim "pendolino" udał się do Tarnowa na forum młodzieży Diecezji Tarnowskiej. Wyruszył także nasz KSM w składzie jednoosobowym (Marcin Hebda) :D. Nasz okręg (Ciężkowicki) został przydzielony parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie. Tam zostaliśmy zarejestrowani i zakwaterowani, otrzymaliśmy również potrzebne informacje dotyczące forum. Po uroczystej drodze krzyżowej udaliśmy się do rodzin (warto dodać, że dzięki temu mieliśmy namiastkę tego co będzie się dziać za rok podczas ŚDM).
Następnego dnia zwartą grupą wyruszyliśmy do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Tam ks. Artur Ważny poprzez swą prezentację przybliżył nam to, jak w naszym życiu ważna jest modlitwa uwielbienia. Jak się nią modlić i jakie łaski wypływają dzięki tej właśnie modlitwie. Następnie swoje krótkie świadectwo odnośnie powołania do zakonu przedstawił brat Efraim - franciszkanin. Pan Franciszek podzielił się z nami swoimi przeżyciami i tym, jak został wolontariuszem ŚDM. Na samym końcu odwiedził nas Pan Leopold Twardowski, który wprowadził nas w klimat uwielbieniowy swymi pieśniami i modlitwą spontaniczną.
Po zakończonych warsztatach przeszliśmy do Katedry Tarnowskiej aby tam wspólnie z wszystkimi okręgami uczestniczyć w uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Adama Nity. Kolejnym punktem był wspólny przemarsz uczestników forum ulicami Tarnowa, droga prowadziła nas do hali widowisko-sportowej bowiem tam miało odbyć się spotkanie ewangelizacyjne prowadzone przez Stróżów Poranka. Jednak zwieńczeniem całego forum była właśnie modlitwa uwielbienia. Bardzo poruszające wewnętrznie wydarzenie. Chwila, w której zostajesz tylko Ty i Pan Jezus i nikt więcej.  Pan Twardowski wraz ze scholą diecezjalną stworzyli niesamowity klimat i za to wielkie podziękowania dla Nich.
Po zakończonej modlitwie udaliśmy się na ostatnią noc do rodzin. Tutaj też należy podkreślić to, iż Tarnowianie wykazali się niesamowitą gościnnością i serdecznością - niech Im Pan Błogosławi.
Zdaje sobie sprawę z tego, że to co napisałem to tylko niewielka część tego, co tam się działo. Powiem tylko tyle, że warto przeżyć coś takiego i warto zadbać o swego ducha

Film z YouTube


Comments