2014.12.22 - Wigilia

opublikowane: 25 gru 2014, 04:43 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 13 mar 2015, 10:21 ]
W poniedziałek, 22 grudnia odbyła się kolejna już Wigilia KSM, w której wzięło udział ponad 20 osób, w tym nasz asystent - ks. Tomasz Gołąbek a także ks. Bogdan Florek. Miłymi gośćmi byli KSMowicze, którzy również uczęszczali na spotkania - kleryk Jakub Zagórski oraz Ewa Irlik. 

Wigilię rozpoczęliśmy od Eucharystii, po której udaliśmy się do salki gdzie odczytany został fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa, następnie połamaliśmy się opłatkiem i usiedliśmy do stołu - który młodzież sama przygotowała. Nie zabrakło tradycyjnych potraw wigilijnych takich jak zupa grzybowa czy pierogi z kapustą, a także szarlotki i innych słodkich przysmaków :). Odśpiewaliśmy wiele, wiele kolęd, a następnie Mateusz Hebda poprowadził Familiadę, podczas której uczestnicy musieli się zmagać z tematem Bożego Narodzenia i odpowiedziami ankietowanych osób - które nie zawsze były tak oczywiste. 

Miła atmosfera towarzyszyła nam do samego końca. Wszystkim bardzo się podobał ten wspólnie spędzony czas i rozeszliśmy się do domów dopiero o godzinie 22 :)  
GOTÓW! 

Dawid

 


Comments