W dniach od 10-12 października 2014r. Mariola Job, Dawid Róż i ja (Weronika Ligęza) wzięliśmy udział w szkoleniu I stopnia. Odbyło się ono w Koszycach Małych w Domu rekolekcyjnym Ojców Sercanów. Bobowa jak zwykle na miejscu zameldowała się najwcześniej więc mieliśmy dużo czasu na rozpoznanie się w terenie. Dopiero po 2 godzinach zawitali do nas kolejni uczestnicy szkolenia. Zaraz po tym zostaliśmy rozmieszczeni w pokojach, później była kolacja, a wieczorem pierwsza gawęda. Nasz dzień skończył się o 22:30. Sobotę rozpoczęliśmy Eucharystią. Później czekało na nas pyszne śniadanie. Około godziny 9 zaczęły się wykłady. Podczas nich dowiedzieliśmy się o całej istocie KSM-u. Mieliśmy okazję poznać naszych patronów i burzliwą historię. Rozmawialiśmy o Dekalogu KSM-owicza, a także o Przyrzeczeniu. Kadra wspaniale zagospodarowała nam czas. Przez całą sobotę mieliśmy gawędy, każda na inny temat. Natomiast wieczorem był „Pogodny wieczorek” na którym świetnie się bawiliśmy. Było także kilka prac w grupach, dzięki którym zintegrowaliśmy się ze wszystkimi. Nie zabrakło również wszystkim znanych „dwóch zdań” ks. Pawła Górskiego o ŚDM. Było to szkolenie więc nie mogło obyć się bez egzaminu końcowego, (bardzo trudnego oczywiście :D) który odbył się w niedzielę. Wszyscy zdali go bez żadnego problemu. Ostatnia gawęda odbyła się o godzinie 10:00. Później wszyscy się pożegnaliśmy i ruszyliśmy do domu.
Te trzy dni były dla mnie(jak i dla reszty) wspaniałą odskocznią od codziennego życia. Poznaliśmy bardzo dużo ludzi aktywnie działających w KSM-ie. To szkolenie wyjaśniło nam bardzo dużo spraw.
To był weekend pełen wrażeń. Wróciliśmy z niego z nowymi pomysłami, a także bogatsi o sporą wiedzę o KSM-ie. Mamy nadzieję, że inne osoby pójdą naszymi śladami, wyruszą na kolejne szkolenia i podobnie jak my godnie zaprezentują nasz oddział.

Weronika