W piątek 28 czerwca 2013 r. siedmioosobowa grupa, młodych ludzi wyruszyła na oazę do Gorzejowej. Oaza ta była czynnym wypoczynkiem i sposobem na umocnienie naszej wiary m.in. przez bliższe zapoznanie się ze świadkami wiary.

Dwóch członków oazowej grupy, w tym ks. Tomasz Gołąbek, odbyło podróż rowerami, pozostali samochodem. Gospodarzem KSM-owiczów był proboszcz tamtejszej parafii, który zapewnił nocleg i wyżywienie. Po krótkim zapoznaniu się z terenem, młodzież zakwaterowała się i przystąpiła do przygotowania kolacji. Kolejnego dnia, w święto Piotra i Pawła, po porannej mszy uczestnicy zostali podzieleni na grupy i losowali postać jednego z  patronów dnia i stwarzali jego opis na podstawie Pisma Świętego. Po obiedzie przyszedł czas na przedstawienie swoich prac. Podczas wieczornego grillowania dołączył do nich  ks. Jaromir - świeżo wyświęcony kapłan, który ze swoją gitarą akompaniował podczas śpiewu.


Niedziela była szczególnym dniem dla młodzieży, ponieważ mogli bliżej poznać życie ks. Jana Czuby. Po południu udali się do rodzinnej miejscowości księdza Jana, gdzie zwiedzili jego rodzinny dom oraz przykościelną kaplicę urządzoną na jego cześć. Następnie udali się na cmentarz do Pilzna, gdzie znajduje się grób rodziców męczennika i pamiątkowa tablica.

Nie brakowało także rozrywki: młodzież wraz z księżmi udała się do Dębicy na koncert zespołu „Maleo Reggae Rockers”,

Każdego dnia spotkaliśmy się na Eucharystii, a tą wyjątkową przeżywaliśmy w miejscowości Mała pod Pomnikiem Jezusa Chrystusa. W ten sposób łączyliśmy się z papieżem Franciszkiem oraz młodzieżą całego świata, którzy będą uczestniczyli pod koniec lipca w światowych dniach młodzieży w Rio.

Aby odwdzięczyć się za gościnę, wszyscy uczestnicy pomagali w pracach przy kościele lub plebani. Cała wesoła ekipa powróciła we wtorek w godzinach południowych  do Bobowej.

Julka Ziomek & ks. Tomasz

Comments