Dnia 09.02.2013 r. czwórka młodych i pięknych reprezentantów KSM-u z Bobowej (Marcin Hebda, Mateusz Hebda, Łukasz Król i Tomasz Babicz) wraz z księdzem Tomaszem wyruszyła do Nowego Sącza na Zjazd Diecezjalny KSM DT, czyli najważniejsze zebranie pod względem organizacyjnym w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży na poziomie diecezjalnym. Było to spotkanie Kierownictw, Liderów i Księży Asystentów oddziałów parafialnych.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 12.00 uroczystą Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. dr Pawła Górskiego – Diecezjalnego Asystenta KSM.


Tuż po Mszy, o godz. 13.00, rozpoczęto obrady. Poruszono takie kwestie jak: Fundacja dla Młodzieży (1 % podatku) oraz podział oddziałów Stowarzyszenia na: KSM Junior i KSM.

Następnie, po przedstawieniu kandydatów, odbyły się wybory do Zarządu Diecezjalnego KSM DT. Rozpoczęto od wyboru 3 osób na stanowisko Prezesa, później do pozostałych funkcji w Zarządzie oraz wyboru członków Komisji Rewizyjnej. Anna Szczepanek, Prezes bobowskiego kierownictwa KSM-u, z odpowiednią liczbą głosów przeszła kwalifikację i wstąpiła w progi Zarządu Diecezjalnego - Gratulujemy !


Po zakończeniu wyczerpujących obrad odbył się I Bal KSM DT, podczas którego młodzież w stroju galowym bawiła się w sądeckiej restauracji „Żak”. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.