2011.12.16 - Dekanalne czuwanie w Korzennej

opublikowane: 21 gru 2011, 03:01 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 1 mar 2013, 03:02 ]
Adoracja
Adwentowe czuwanie młodzieży dekanatu Bobowa, które odbyło się w Korzennej, zgromadziło prawie 350 osób z okolicznych parafii. Młodzi zgromadzili się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej o godzinie 19.00, aby wspólnie przygotować się na spotkanie Nowonarodzonego Jezusa.

Czuwanie rozpoczęło się w ciemności, symbolizującej oczekiwanie na Zbawiciela – Światłość Prawdziwą. Prawdę tę mocno uwypukliła Liturgia Słowa, po której nastąpiło procesyjne wniesienie obrazu bł. Jana Pawła II. Wspólna modlitwa słowami bł. Papieża – Polaka, przeplatana była śpiewem. Po zakończonej modlitwie przedstawiono pantomimę, którą przygotowała młodzież z Korzennej pod opieką ks. Mariusza Węgrzyna. Następnie bogatą w adwentowe refleksje konferencję wygłosił ks. Tomasz Gołąbek z Bobowej. Podkreślał w niej, że miłośćnie może być spontaniczna, nie jest mglistym uczuciem ani ślepą namiętnością,ale jest wewnętrzną postawą ogarniającą całego człowieka. Po konferencji młodzi adorowali Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Każdy otrzymał świecę,zapaloną od Paschału – symbol Chrystusa, oraz odrobinę soli symbolizującą smak prawdziwego życia. Podczas adoracji młodzi mieli okazję skorzystania z Sakramentu Pokuty. Uroczyste błogosławieństwo zakończyło czas adwentowego czuwania.

Razem z młodymi przybyło również wielu księży, którzy posługiwali w konfesjonałach. Szczególnym gościem był ks. Paweł Górski – diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, który po zakończeniu skierował słowa wdzięczności do wszystkich młodych za świadectwo wiary. Zachęcał również do systematycznych spotkań i wspólnej modlitwy.
Maciek Klimontowski