2011.11.20 - Święto Patronalne KSM

opublikowane: 21 gru 2011, 02:53 przez KSM Bobowa   [ zaktualizowane 1 mar 2013, 03:02 ]
Pamiątkowe zdjęcie z Prezesem
20.11., w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego i jednocześnie Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieżyprzeżywało swoje święto patronalne.

Obchody rozpoczęły się częścią artystyczną w Auli im. Bł. Jana Pawła II w Tarnowie. Głównym punktem było pożegnanie Asystenta Diecezjalnego - ks. Krzysztofa Czecha i podziękowanie za jego 16-letnią pracę na rzecz KSM w diecezji tarnowskiej. Zarząd diecezjalny przygotował na tę okazję film oraz krótką humorystyczną inscenizację o współpracy z ks. Krzysztofem :). Dodatkowo rozdane zostały certyfikaty ukończenia Młodzieżowej Szkoły Animatora.

Najważniejszym jednak wydarzeniem dnia była uroczysta Msza święta w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem J.E. Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca oraz złożenie na jego ręce przyrzeczenia przez 72! kandydatów na pełnoprawnych członków stowarzyszenia. Podczas Eucharystii 3 członków naszego oddziału miało zaszczyt reprezentować KSM Diecezji Tarnowskiej poprzez uczestniczenie w poczcie sztandarowym. Kolejni 3 wyrazili swoją gotowość „służenia Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” poprzez wypowiedzenie słów przyrzeczenia. Tak więc bobowski KSM wzbogacił się o kolejnych druhów: Agnieszkę Gryzło, Justynę Śliwa i Marcina Hebda. Pełnoprawni KSM-owicze otrzymali gratulacje od Zarządu i Asystenta Diecezjalnego – ks. Pawła Górskiego oraz odebrali legitymację członkowską i znaczek.

Nowym członkom naszego oddziału gratuluję wyboru i odwagiświadczenia o Jezusie. Życzę Wam wierności przyrzeczeniu złożonemu Bogu i ciągłej gotowości do odpowiadania na Jego wezwania! :)

GOTÓW!
Ania Szczepanek